Новости

Август 2019

НОВЕ КІНО МАЙСТРА

Після десяти років мовчання до зйомок кіно повертається один з найтитулованіших режисерів України Роман Балаян. Нагадаємо, що остання на даний момент картина цього режисера "Райські птахи" з Олегом Янковським у головній ролі вийшла більш 10 років тому - в 2008 році. Причому, незабаром він випустить цілих дві картини.

В одній з них в головній ролі зніметься фронтмен групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук. В даному випадку мова йде про картину, яку режисер планував зняти давно, але графіки його і музиканта все ніяк не збігалися. Чи не перетнулися вони поки і зараз, проте Балаян вже близький до завершення цього фільму.

"Я майже вже зняв один фільм, на даний момент я його закінчую, і в ньому я планую Вакарчука", - сказав Балаян. У цій картині Святослав повинен зіграти роль хірурга.

"Я написав роль під його характер - він нікого не повинен грати, крім самого себе. Але я маю на увазі не співака, а людини з такою ж органікою і характером", - сказав Балаян.

Крім цього фільму Роман Балаян виграв конкурс Держкіно за результатами якого він отримає держпідтримку своєї картини "П'ятниця, 13" в розмірі 26,3 млн грн. Повний же обсяг бюджету цього фільму - 29,2 млн грн. Жанр цієї картини режисер визначає як філософську притчу. За сюжетом головний герой виявляється настільки правильним, непідкупним і принциповим, що за нього вирішують взятися біси. А роль цього непідкупного еколога зіграє актор Стас Баклан.

Проте, простий в десять років, а потім повернення в професію 78-річного режисера трохи дивує. Рішення зняти поспіль відразу дві картини Роман Гургенович прокоментував нам так: "Я не знімав десять років, тому що відвідування філармоній і галерей мені давно стало цікавіше, ніж кіно. Смішна, звичайно, ситуація у мене вийшла з цим пітчингом. У минулому році у мене запитали: "Роман Гургенович чи є у вас сценарій, а може на пітчинг Мінкульту?" Загалом ці люди наполягли, і я подав, нема на що не сподіваючись ".

В результаті навколо того, що Балаян отримає від Держкіно гроші на зйомку, його проект не набрав необхідні мінімальні 35 балів, щоб отримати право на фінансування, і деяких продюсерів це обурило. Але кошти Балаяну були виділені, за його заслуги.

"Так, цей фільм недобрав балів, але не дати йому фінансування Майстру, було б невірно. Дане запропонував зробити на завершальному раді Держкіно, гендиректор фестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі. Адже Роман Гургенович такий режисер, який може знімати будь-де - в будь-якій країні. Але його позиція патріотична - він хоче робити фільми тільки в Україні. Зрештою, Балаян - це брила. Тому комісія прислухалася до Халпакчі і вирішила дати можливість зняти картину Романа Балаяна ", - зазначив Голова експертної комісії у секції повнометражних та короткометражних фільмів Віктор Андрієнко.

Аби не допустити обговорювати інших режисерів, які теж спершу не набрали потрібної кількості балів, але потім несподівано були допущені до фінансування, Віктор Андрієнко додав, що бали виставляє експертна комісія, але Держкіно залишає за собою право внести корективи в підсумки одинадцятого пітчинг. Саме завдяки цьому деякі з режисерів і отримали можливість зняти свої картини.

По матеріалам інтернет-відання "ВІСТІ"

Роман Балаян
 

© 2006. Все права принадлежат Виктору Андриенко
Сайт сделали добрые люди в студии